HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Sahipsiz ülkem!..

Saat 18.30.. Fulya'dan Barbaros Bulvarı'na çıkışta günün en zor saati. Çünkü Yıldız Posta Caddesi'nden gelen trafikle, Fulya'dan çıkan çifte şeritler, burada bir huni gibi daralıyor. Üst geçidin öte yanında Köprü çıkışı var. Anlayın yığılmayı..
Tam üst geçide girerken bir dükkân önüne kocaman saksılar koymuş.. Kime sormuş, kimden izin almış da, halkın yolunu parsellemiş, yıllardır ordan geçen bunca vilayet, bunca belediye yetkilisinden, bunca trafik polisinden biri sormamış.
İstanbul dağ başı ya.. Asmalı Mescit'te kaldırıma masa koymak yasak, ama burada yolu kapatmak serbest.. Birinde Belediye Başkanının keyfi, ötekinde dükkân sahibinin keyfi önemli..
Şimdi o saksılar bir şeridi götürmüş. O dükkânda işi olan biri de arabasını saksıların önüne park etmiş. Olmuş mu duble park.. Ora zaten huni.. İnmiş tek şeride, iki yoldan ikişer ikişer gelen dört şerit. Tıkanmayı, yığılmayı gözünüzün önüne getirin..
Ve günün o saatinde, Köprü girişi o çok kritik kavşakta tek trafik polisi yok.
Bakan yok.
Aldıran yok..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN